סירוס כלבים - מחיר משתלם לטווח הרחוק

ישנם בעלי כלבים אשר מתבלטים האם לסרס את כלבם או לא. הם תוהים מה היתרונות של הליך זה למול חסרונותיו, וכמובן למול מחירו הכספי. אז נכון, להליך סירוס כלבים מחיר שיש לשלם אך יתרונותיו לטווח הקרוב והרחוק הם גדולים. בעלי המרכז הוטרינרי האוס שבקיבוץ חצור, המרכז החדיש והמקצועי ביותר בישראל, מסבירים אודות ההליך ויתרונותיו השונים.

 

מהו סירוס כלבים?

 

סירוס הוא הליך ניתוחי שנעשה באופן אלקטיבי, כלומר מבחירה של בעלי הכלב ובתיאום מראש. ההליך מתבצע בחדר ניתוחים סטרילי ותחת הרדמה. בהליך זה מסירים את אשכיו של הכלב אך משאירים את שק האשכים עצמו שלם. בעלי כלבים רבים חוששים ש יגבה ההליך סירוס כלבים מחיר מכלבם ושהכלב ייפגע במהלך ההרדמה. אז נכון, יש סיכון כמו בכל הרדמה, אך רק 1 מתוך 10,000 בעלי חיים בריאים עלול להיפגע. התגובות להרדמה נעות בין תגובות קלות לבין תגובות קשות עד חמורות כגון מוות. 

 

כיצד ניתן להפחית סיכונים

 

את ההליך של סירוס כלב יש לבצע רק כאשר הכלב בריא ורק לאחר שקיבל את כל החיסונים כנדרש. כמו כן, יש לבצע לכלב טרם הניתוח בדיקת דם. על תוצאות הבדיקה להראות כי ספירת הטסיות תקינה. על הווטרינר המבצע  את ההליך להשתמש רק בציוד סטרילי ובחומרים הטובים והחדשים ביותר. כמו כן, כדאי לבצע את ההליך החל מגיל חצי שנה ולאחר שהושלמה ירידת שק האשכים. כל אלה יחד יכולים להוריד את הסיכון שהליך הסירוס יפגע בכלב באיזה שהוא אופן. 

 

יתרונות הסירוס

 

כאמור, להליך סירוס כלבים מחיר. גם כלכלי וגם, לעיתים, בריאותי. ישנם כלבים, למשל אשר נוטים להשמין בעקבותיו אך גם את תופעה זו ניתן למנוע על ידי תזונה נכונה ועידוד הכלב לפעילות. לעומת זאת יתרונותיו של ההליך רבים וגדולים. ידוע כי כלבים מסורסים הם יותר רגועים ופחות תוקפניים. כלבים מסורסים נמשכים פחות לכלבות מיוחמות ואינם נעלמים מהבית או מסתבכים במריבות עם כלבים אחרים. הליך הסירוס מנוון את הפרוסטטה ולכן מוריד את הסיכוי למחלות הקשורות אליה בהמשך. וכמובן, כלב מסורס אינו מביא גורים.