טיפול בפרעושים

כל מי שמחזיק בעל חיים כחיית מחמד בביתו יודע היטב כי אחד הדברים שהכי חשוב לדאוג להם במהלך הטיפול בבעל החיים הוא טיפול בפרעושים ובקרציות. בעלי כלבים, וגם חתולים, רבים משקיעים מאמצים ניכרים על מנת למנוע מחיית המחמד שלהם מלהידבק, וכשזה לצערם כן קורה מושקעים מאמצים ניכרים לטיפול בבעיה. ביקשנו מהמומחים של המרכז הוטרינרי האוס, מהמרכזים לטיפול בחיות המובילים והחדשניים בארץ, להסביר על הנושא ועל חשיבותו.

 

כיצד נדבקת החיה בפרעושים

 

הפרעוש הוא טפיל אשר נצמד לעור החיה. כאשר חיה בריאה באה במגע או נמצאת בקרבתה של לחיה נגועה, או כאשר החיה שוהה באזור נגוע, היא עלולה להידבק. הסיכויים לכך עולים בעונת האביב והקיץ, שכן הפרעושים מעדיפים סביבה חמה. חיה שנדבקה תראה סימני הידבקות שונים כגון גירוד רב יותר של העור, התדלדלות והתקרחות של השיער, היווצרות פצעים וכדומה. לכן טיפול בפרעושים חשוב מאוד.

 

כיצד נדבקת החיה בקרציות

 

גם הקרציות הינן טפיל הנצמד לעור החיה. הקרציות מעדיפות יונקים בעלי דם חם ופרווה. לאחר שהקרציה בוקעת היא מחפשת לה מארח להיצמד אליו ולמצוץ את דמו. עד שתמצא כזה היא מסתתרת במקומות כמו מצבורי חול, חצרות ועוד. לאחר שמצאה לה מארח, מצצה את דמו וסיימה את התפתחותה תיפול הקרציה מגופו ותחפש מקום בו תוכל למות ויוכלו לבקוע מגופה ביצים רבות. חיה נגועה בקרציות תראה סימנים כגון היווצרות פצעים ודלקות בעור. כמו כן, את הקרציות ניתן לראות בעין על גוף החיה.

 

טיפול בקרציות ובפרעושים

 

טיפול בכלבים, חתולים או חיות אחרות הנגועות בקרציות ובפרעושים הוא חשוב מאוד. טיפול בפרעושים או בקרציות יכול להיעשות בעזרת חומרי הדברה המגיעים בצורת טיפות או קולר, אותם שמים ישירות על גוף החיה וכן בעזרת ריסוס האזורים הנגועים מסביב לבית או בגינה. כדאי לרסס בעיקר במקומות בהם החיה נוהגת לשהות הרבה. את הקרציות שרואים על גוף החיה מומלץ להסיר מיידית. כמו כן, כדי לדעת איזה חומר מתאים ביותר עבור החיה שלכם מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מהימן ובעל ניסיון.